Aktualności

Szanowni Państwo !!!

 

Zapraszamy szkoły podstawowe do udziału  w środowiskowym programie profilaktycznym. Udział w programie jest bezpłatny.

 

Oferujemy:

 • Szkolenie dla nauczycieli
 • Spotkanie z rodzicami
 • Diagnozę szkoły
 • Konsultacje

 

Pracujemy na podstawie stworzonego przez nas, bardzo wysoko ocenianego multimedialnego programu edukacyjnego DBAJKI GRAJKI.

DBAJKI GRAJKI to kilka niezależnych od siebie  (możliwych do wykorzystania zarówno w pracy indywidualnej jak i w grupie) a zarazem spójnych ze sobą etapów:

 1. Płyta DVD -film animowany, w którym bohaterowie będą doświadczać typowych problemów   szkolnych
 1. Płyta z grą interaktywną  - w grze o charakterze narracyjnym bohaterowie podejmują różne decyzje, które niosą ze sobą konsekwencje
 2. CD – pomoc  dla nauczyciela  - zawierająca przykłady atrakcyjnych form prowadzenia zajęć, wskazówki dotyczące korzystania z filmu , gry oraz informacje dotyczące bajkoterapii
 3. Książka dla dzieci i rodziców do wspólnego czytania, która jest zaproszeniem do wspólnych rozmów, refleksji rozważań na trudne dla dziecka tematy.

 

W szkole zakwalifikowanej do udziału w projekcie zostanie wyznaczony przedstawiciel szkoły, który będzie koordynował działania wynikające z programu (funkcja ta będzie sprawowana odpłatnie ze środków przewidzianych w projekcie). Udział w projekcie rozpocznie się podpisaniem umowy oraz sporządzeniem pogłębionej diagnozy środowiska szkolnego (przy współpracy z naszym specjalistą) Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie i przesłanie drogą elektroniczną formularza zgłoszeniowego na adres : rekrutacja@drabina.org - Formularz.doc. Czas trwania projektu przewidziany jest do 31 grudnia 2018 r.  Informacji udzielamy pod numerem telefonu 22 646 48 38.

Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 

                                               MEN

Środowiskowy program profilaktyki jako systemowe rozwiązania w środowisku lokalnym ukierunkowane na wspomaganie ucznia w radzeniu sobie z trudnościami zagrażającymi prawidłowemu rozwojowi i zdrowemu życiu”

Projekt finansowany ze środków otrzymanych od Ministerstwa Edukacji Narodowej

 

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FILMU ANIMOWANEGO "PRACA DOMOWA"

Prezentujemy Państwu film animowany "Praca Domowa" zrealizowany w ramach projektu - "Dbajki-Grajki multimedialny program psychoedukacyjny dla szkół podstawowych". Film został w tym roku zakwalifikowany do festiwalu OFAFA (Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych) w kategorii filmów profesjonalnych dla dzieci!

Kreatywny Obraz Twórczości (KOT) – program edukacji artystycznej w obszarze sztuk wizualnych.

obrazek
Oddajemy w ręce dzieci, nauczycieli i edukatorów prowadzących edukację plastyczną nowego Multibooka, którego autorem jest zespół Fundacji Drabina Rozwoju. Aplikacja składa się z 2 opowiadań o przygodach rodzeństwa Jasia i Małgosi, interaktywnych gier i quizów. Dzieci zgłębiają tajnik świata malarstwa i fotografii, poznają dzieła wybitnych polskich artystów. Interaktywne narzędzie pozwala być dziecku świadomym i wrażliwym odbiorcą sztuki. Nauczycielem i edukatorom wraz z Multibookiem udostępniamy e-instrukcję, która mamy nadzieję stanie się inspiracją do prowadzenia ciekawych zajęć.

Opowiadania w Multibooku czyta Maria Seweryn!
Zachęcamy do bezpłatnego pobrania i korzystania.

Kreatywny Obraz Twórczości – program edukacji artystycznej w obszarze sztuk wizualnych dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


PROGRAM FESTIWALU OFAFA!


Juz jest! Program festiwalu OFAFA pojawił się na jego oficjalnej stronie! Można już zobaczyć kiedy i gdzie będą wyświetlane bajki, wśród których oczywiście "Praca Domowa" czyli film animowany będący częścią projektu "Dbajki Grajki" nominowany w kategorii filmów profesjonalnych dla dzieci. Serdecznie zapraszamy do śledzenia informacji na temat przebiegu festiwalu.

Program można zobaczyć tu:
http://www.ofafa.pl/pages/index.php?p=program

DBAJKI-GRAJKI NA FESTIWALU FILMÓW ANIMOWANYCH OFAFA

SZKOŁA
Z ogromną radością chcemy poinformować, iż jeden z naszych filmów animowanych została zakwalifikowany do tegorocznej edycji konkursu OFAFA (Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych) w kategorii filmów profesjonalnych dla dzieci.
"Praca domowa będąca częścią projektu "Dbajki-Grajki" zostanie zaprezentowana szerszej publiczności w dniach 14-16 marca w Krakowie.

Więcej o samym festiwalu mozna przeczytac na jego oficjalnej stronie www.ofafa.pl
Osoby upoważnione zapraszamy do rejestracji i pobierania produtków projektu z naszej strony internetowej.


Zapraszamy do pobierania DBAJEK-GRAJEK z naszej strony internetowej.

Szanowni Państwo!

Koniec roku to czas wielkich planów i postanowień, jest to również czas podsumowań, którymi chcielibyśmy się podzielić. Fundacja Drabina Rozwoju z przyjemnością wspomina zeszły rok i efekt pracy nad projektem "DBAJKI-GRAJKI multimedialny program psychoedukacyjny dla szkół podstawowych"

Twórcy Dbajek-Grajek pracowali z ogromnym zaangażowaniem aby produkt spełnił wszystkie założenia, był skuteczny jak i przyjemny w użytkowaniu. Udało się!

Wszystkich serdecznie zapraszamy do rejestrowania się na stronie internetowej i pobierania DBAJEK-GRAJEK. Przypominamy, iż pobranie jest w 100% darmowe.

Z wyrazami szacunku
Fundacja Drabina Rozwoju 

PODZIĘKOWANIA

Dnia 19 października 2012 odbyła się konferencja upowszcechniająca innowacyjny produkt Dbajki-grajki multimedialny program psychoedukacyjny dla szkół podstawowych.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak liczne przybycie i aktywny udział w konferencji. 
Bardzo nas cieszy tak duże zainteresowanie naszym produktem. 

Osoby upoważnione serdecznie zapraszamy do rejestracji i pobierania Dbajek- grajek z naszej strony.

Całemu zespołowi dziękujemy za wkład, zaangażowanie i wszelkie pomysły jakimi dzielili sie podczas pracy przy projekcie.

Wszystkich zapraszamy do dzielenia się swoimi przemyśleniami na naszym forum.

Z wyrazami szacunku
Fundacja Drabina Rozwoju ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ UPOWSZECHNIAJĄCĄ

2012-09-18

Fundacja Drabina Rozwoju zaprasza na konferencję upowszechniającą produkt innowacyjny testujący DBAJKI GRAJKI multimedialny program psychoedukacyjny dla szkół podstawowych współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Konferencja przeznaczona jest dla:

 • kadry pracującej w oświacie z uczniami w wieku szkoły podstawowej,
 • wychowawców klas III i IV,
 • pedagogów i psychologów szkół podstawowych,
 • pracowników placówek oświatowych i poradni psychologiczno-pedagogicznych.


termin: 19 PAŹDZIERNIKA 2012 r.,
godzina: 10.00 – 14.00,
miejsce: MULTIKINO (Stary Browar) ul. Półwiejska 42 w Poznaniu.

Formularz zgłoszeniowy jest do pobrania pod tym linkiem.

kontakt: Fundacja Drabina Rozwoju, www.drabina.org
os. do kontaktu: Iga Zielińska tel: 797-847-066  / e-mail: izielinska@drabina.org

Termin zgłoszenia upływa 10 października 2012 r.

Podczas konferencji każdy uczestnik otrzyma multimedialny program psychoedukacyjny DBAJKI GRAJKI (płyta DVD i CD z filmami, grami, materiałami dydaktycznymi dla prowadzącego i książkami dla uczniów).


 POZYTYWNA WERYFIKACJA PROJEKTU

2012-08-29

Projekt został pozytywnie zweryfikowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu, co kończy etap walidacji. Tym samym rozpoczynamy etap rozpowszechniania produktu. W najbliższym czasie zorganizujemy konferencję dla 100 osób prezentującą wypracowaną innowację. Osoby, które są zainteresowane udziałem w wydarzeniu, prosimy o kierowanie zgłoszeń na adres mailowy fundacja@drabina.org.


 


PODZIĘKOWANIA
2012-08-01


szkoła 1

 

MPI Pogorzela

 

WALIDACJA PROJEKTU

Przekazaliśmy produkt końcowy wraz z  instrukcją pobierania i stosowania programu, opisem produktu finalnego oraz wynikami badań do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu, który odpowiada za jego ocenę. W przypadku pozytywnej weryfikacji, w trzecim kwartale 2012 r. zorganizujemy konferencję dla 100 osób prezentującą wypracowaną innowację. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt na adres:  fundacja@drabina.org.

Dostęp do platformy poświęconej "Dbajkom grajkom" i możliwość pobrania multimediów oraz materiałów uwarunkowane będą jedynie koniecznością zarejestrowania się.ZAKOŃCZYLIŚMY BADANIE EFEKTYWNOŚCI PROGRAMU

Badanie zostało podzielone na dwa etapy: pierwszy realizowany w styczniu i lutym badał rodziców, nauczycieli i dzieci przed rozpoczęciem cyklu zajęć edukacyjnych z dziećmi; drugi realizowany w czerwcu - po jego zakończeniu. 


W badaniu udział wzięli uczniowie z ośmiu wielkopolskich szkół podstawowych. Dzieci z siedmiu z nich  zostały włączone do grupy eksperymentalnej, w której były prowadzone zajęcia oparte o innowacyjny multimedialny Program "Dbajki grajki". Ósma szkoła z listy stanowiła grupę kontrolną – jej uczniowie w czasie trwania projektu nie uczestniczyli w lekcjach z wykorzystaniem bajkoterapii. Łącznie zebrano 149 ankiet (117 w grupie eksperymentalnej i 32 w kontrolnej).

Program "Dbajki grajki" został pozytywnie oceniony przez uczestniczących w nim nauczycieli. Badani uznali, że jest on bardzo dobry (50%) lub dobry (50%). Osoby prowadzące zajęcia z dziećmi bardzo konkretnie wskazały co ułatwiało im korzystanie z Programu. Najczęściej wymieniane elementy to: superwizje i szkolenia (24%), przewodnik (50%) oraz materiały do prowadzenia zajęć (50%). Respondenci docenili również przekazane im filmy (79%).

 POZYTYWNA OCENA STRATEGII WDRAŻANIA PROJEKTU INNOWACYJNEGO


Projekt Dbajki Grajki - multimedialna metoda psychoedukacyjna dla szkół podstwowych przeszedł pozytywnie ocenę strategii wdrażania projektu innowacyjnego.TESTUJEMY DBAJKI - GRAJKI

Od XII 2011r. rozpoczęliśmy kolejny etap - testowanie narzędzia. Proces testowania składa się z następujących etapów:

 

 • Oceny stanu początkowego wiedzy, umiejętności i kompetencji psychospołecznych przeprowadzanej na etapie rekrutacji i selekcji każdego uczestnika testów (użytkownika i odbiorcy)
 • Testowania właściwego – analizy efektywności stosowania Dbajek-Grajek w trakcie testów
 • Zakończenia z ewaluacją końcową i agregowaniem wyników, które będą upowszechnianie w dalszej części projektu.

 Udział użytkowników w testach polegać będzie na przejściu kompleksowej ścieżki:

 • Szkolenie - 10h przygotowujące do pracy z uczniem  w tym: techniki twórczości w procesie dydaktycznym, wykłady z bajkoterapii, zajęcia warsztatowe z obsługi narzędzia multimedialnego, scenariuszy zajęć i prowadzenia zajęć z ich użyciem;
 • Superwizje – 60h w trakcie których będzie omawiane przez użytkowników testowanie oraz pojawiające się trudności, uwagi dotyczące ewentualnych zmian.
 • Bieżące testowanie produktów finalnych użytkownika z odbiorcą

Udział odbiorców w testach:

 • Uczestniczenie w zajęciach z użyciem narzędzia (2h/tygodniowo)
 • Wypełnienie ankiet satysfakcji korzystania z narzędzi multimedialnych (filmy i gra) po zakończeniu zajęć
 • Spotkania i rozmowy z Koordynatorem projektu i przedstawicielem Partnera

Proces testowania przez odbiorców będzie prowadzony pod nadzorem użytkowników. Połączony będzie z bieżącym monitorowaniem użyteczności i skuteczności produktu zarówno pod względem metodycznym, psychoedukacyjnym i technicznym.

 Pożądany stan po wprowadzeniu innowacji to:

 • Zwiększenie umiejętności  psychospołecznych uczniów
 • Zwiększenie umiejętności kreatywnego i twórczego myślenia jako sposobu rozwiązywania problemów
 • Wzrost umiejętności  współpracy i korzystania z pomocy innych oraz wspólnego tworzenia czegoś
 • Zwiększenie poczucia własnej wartości i umiejętności uczniów oraz związane z tym odważniejsze podejmowanie przez nich nowych, nieznanych zadań i problemów
 • Zmniejszanie zachowań agresywnych.
 • Wzrost umiejętności kadry pedagogicznej wykorzystywania twórczych i aktywnych  metod pracy dydaktycznej ze szczególnym uwzględnieniem ucznia trudnego.

Copyright © Fundacja DRABINA ROZWOJU

Nazwa produktu Ilość Cena